Звітність у публічних торгах

Процедура онлайн-закупівель відкритого типу завершується звітом про підписані угоди Прозоро. Продажі, який повинні опублікувати в день створення. Звіт про виконання умов угоди опубліковується протягом 3 днів після отримання товару, виконання робіт та надання необхідних послуг. За цей період публікуються також скасовані, розірвані та прострочені договори. Займається публікацією та оприлюдненням звіту займається тендерний комітет або особа, яка спеціально призначена Замовником.

Звіт про угоди, укладені на Прозоро.Продажі

Після підписання договору складається звіт, який містить такі дані:

 1. Предмет угоди (найменування товару, чи послуги).
 2. Кількість учасників торгів.
 3. Інформація про переможця аукціону, з яким надалі підписується договір (ім’я фізичної особи, найменування компанії, підприємства, адресу або місцезнаходження).
 4. Ціни, що були запропоновані учасниками.
 5. Сума, зазначена у договорі закупівлі.
 6. У разі проведення закупівлі, з урахуванням рамкових угод, зазначається дата, коли було оголошено про укладення такої умови.
 7. Дати оприлюднення оголошення про бажання укласти угоду та проведених торгів.
 8. Дата укладання угоди.
 9. Підстави, що призвели до негативного результату та не підписання договору.

Також у звіті про укладені договори у Прозоро.Продажі має бути зведена інформація про наявність паперів, що підтверджують критерії щодо кваліфікації учасників торгів, а також наявність або відсутність причин для виключення претендента. Кваліфікаційні критерії вказані у ст. 16 розділу V Закону про відкриті закупівлі 922-VIII від 25.12.2015 року. 

Причини відмови, що висувається претенденту, для участі у процедурі закупівлі зазначені у ст. 17 розділу V цього ж закону.

У процесі закупівлі виконання робіт чи надання послуг на майданчику Прозоро.Продажі, звіт після укладання угоди містить таку інформацію:

Про учасників тендеру.

Про суб’єктів господарювання, яких учасник тендеру планує залучити як субпідрядники. Їх частка участі у загальному обсязі вартості робіт становить 20 відсотків і більше (найменування, ПІБ, місцезнаходження, адреса).

Після публікації договору про закупівлю системою автоматично формується звіт про проведену закупівлю та публікує його протягом 24 годин.

Про продаж землі більше на сайті sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property

Процес формування звіту у системі «Прозоро»

Розробкою та затвердженням звітів у Прозорро повною мірою займаються Уповноважені особи, призначені Замовником. Для розміщення звіту у системі Прозорро необхідно виконати таку послідовність дій:

 • натискання кнопки «Створення закупівлі» в особистому кабінеті користувача;
 • вибір пункту «Процедура закупівлі» меню;
 • вибір пункту «Звіт про укладений договір». 
 • Після появи на екрані бланка звіту Прозорро заповнюються всі поля форми і натискається кнопка «Зберегти». У відносно відкриту вноситься інформація про учасників аукціону. Далі з’являється форма «Визначення переможця». А після неї – форма «Кваліфікація».
 • До форми «Визначення переможця» додається сканований документ рішення про прийняття договору та натискається кнопка завантаження. При правильному виконанні всіх умов з’являється кнопка «Зберегти». Якщо натиснути її, відкривається кнопка «Накласти ЕЦП». Згадка про необхідність накласти ЕЦП автоматично відправляється на телефон, який було вказано під час реєстрації на платформі Української енергетичної біржі.

Тепер сміливо можна заявити, що звіт про укладену угоду у системі Прозорро створено.

Продаж лісу в системі Прозорро

Система Прозоро.Продажі запустила торгівлю необробленою сосною. Акредитація відбулася 1 лютого 2020 року. Міненергетики та охорони навколишнього середовища ініціювало введення системи в експлуатацію. Усі тонкощі та нюанси можна знайти на порталі УЕБ.

З цього моменту фірми із заготівлі лісу дали обіцянку реалізовувати велику кількість кругляків лише з використанням онлайн-торгівлі. На платформі УЕБ можуть брати участь усі охочі.

Раніше реалізація сосни, що не пройшла обробку, асоціювалася з постійними корупційними схемами та хабарництвом. Це вплинуло на виконавчу владу, яка розпочала пошуки дієвого інструменту у цій сфері. Ним стала платформа Прозоро.Продажі. Прозорість та загальнодоступність аукціонів та електронного обліку кожної партії заготовленого дерева на прихованому ринку збуту кількість дерева зросла.

Сосну, яка не пройшла обробку, можна отримати згідно з розробленим керівництвом країни «Порядком реалізації експериментального плану здійснення онлайн аукціонів з реалізації окремих партій деревини, яка не пройшла обробку». 

Представники лісгоспу обов’язково має реалізовуватися сировина великими обсягами на торгах, які у відкритому доступі. Це сприяє тому, що на майданчиках Прозоро.Продажі, які пройшли акредитацію, всі, хто виявить бажання, можуть відшукати лоти, обсяг яких становить від 150 м3 і вище, а їхня вартість стартує від 200 тис. грн. На старих умовах реалізуються лише невеликі обсяги деревини кругляка.