Переваги участі в торгах через систему ПроЗорро

Система електронних торгів – це те, чим сьогодні користується велика кількість людей. До 2015-го року у компаній та організацій не було можливості користуватися системою прозорих закупівель, що і давало можливість державним установам та організаціям проводити різні маніпуляції, оформляючи домовленості про постачання товарів по завищеним цінам.

З часом, коли запрацював вже новостворений механізм ПроЗорро і вся інформація про подібні процедури почала потрапляти до загальної бази даних, рівень корупційної складової в цій сфері значно зменшився.

Сьогодні, участь в електронних закупівлях в ПроЗорро беруть вже не лише державні організації, а ще й приватні компанії, які також можуть бути зацікавлені в постачанні якісної продукції або ж отриманні послуг по цінам, які є значно нижчими ніж середні ринкові показники.

Для того, щоб більш точно зрозуміти, як влаштовані товарні біржі, за яким принципом вони працюють та як ними користуватися, ви можете перейти за посиланням https://gazeta.ua/articles/economics/_v-ukrayini-zapracyuvav-rinok-tovarnih-birzh-teper-vin-konkuruye-z-prozorroprodazhi/1057063.

Користуючись цією інформацією ви можете визначитися з тим, який сервіс вам більше підходить. Це може бути електронний майданчик УУБ або ж будь-який інший ресурс, що має акредитацію в системі ПроЗорро та може гарантувати відсутність корупційних схем та домовленостей в сфері закупівель.

Якими є переваги участі в електронних торгах в ПроЗорро

Система ПроЗорро – це загальний інструмент контролю за всіма процесами. Більш того, даний ресурс є також базою даних, де зберігаються дані вже про проведенні закупівлі. Вся ця інформація потрапляє до архівів й може знову бути піднята в будь-який момент, якщо це буде потрібно.

Що стосується переваги участі в таких торгах, то тут можна звернути увагу на декілька основних пунктів, а саме:

  1. Відсутність корупційної складової – система гарантує, що всі учасники, які реєструються на сайті, перевіряються на можливий зв’язок з тіньовими схемами. Вся документація проходить стадію перевірки і лише після того, як система впевнюється в прозорості користувача, він може бути авторизований і отримати доступ до всіх лотів;
  2. Доступність – кожен, хто має прозору історію, може пройти ідентифікацію особистості та зареєструватися на одному з електронних майданчиків для участі в електронних торгах ПроЗорро. Більш того, користувачі мають можливість слідкувати за тим, як проходять торги в онлайн-режимі;
  3. Прості положення – для того, щоб перейти до участі торгах не потрібно виконувати якихось незрозумілих та важких дій. Сервіс пропонує пройти простий процес реєстрації, що відразу ж дозволить отримати доступ до всіх актуальних лотів. Користуватися ресурсом можна не лише в браузерному форматі, а й з мобільного телефону;
  4. Економія часу та коштів – сучасний формат торгів дає можливість обійтись без витрат часу на збір величезного переліку документів й інших не зовсім зручних процедур. Все це робиться в онлайн-форматі, включаючи процедуру оформлення електронного підпису. Далі, учасник просто надсилає вже готовий пакет документації на перевірку й може шукати для себе той лот, в якому він бажає взяти участь.

Це лише декілька моментів, які справді можна віднести до переваг електронного формату закупівель. Щоб дізнатися ще більше таких моментів, вам варто перейти на один з акредитованих електронних майданчиків або ж товарних бірж, та ознайомитися зі всім цим особисто.

Підготовка звіту про укладений договір в ПроЗорро

Після того, як основна частина торгів підходить до кінця і визначається переможець, організатор процедури має можливість вийти на зв’язок з цим учасником. 

Варто зазначити, що окрім узгодження всіх основних моментів, сторони повинні обов’язково підготувати звіт про укладений договір та закріпити його електронним підписом.

Потрібно це для того, щоб офіційно закріпити всі основні положення та зобов’язання з обох сторін. Далі, цей документ завантажується до системи ПроЗорро. Зробити це потрібно не пізніше 3-х днів з моменту оформлення документу.

Завантаження звіту про виконання договору в ПроЗорро

В момент, коли переможець в торгах з яким був підписаний договір, виконав всі його положення, наступає етап, коли сторони повинні закінчити всю цю процедуру.

Кінцева точка – це підписання звіту про виконання умов договору. Тобто, затвердження цього документу електронним підписом означає, що сторони не мають ніяких претензій і задоволені отриманими послугами.

Далі, як і у випадку з договором про укладений договір, цей документ повинен бути обов’язково завантажений до системи ПроЗорро. Варто зазначити, що все це повинно бути зроблено з врахуванням відведених на це часових рамок.